Gamingowe nowości Alienware na targach CES

27.06.22
Powered by

Od najcieńszego na świecie 14-calowego laptopa gamingowego i najpotężniejszego w swoim segmencie, 17-calowego laptopa gamingowego z AMD Advantage, przez pierwszy na świecie monitor gamingowy z wyświetlaczem Quantum Dot OLED, aż po nowe, komfortowe akcesoria dla graczy. Tak zaprezentował się Alienware na tegorocznych targach CES.

Komputery serii M i X zostały zaprojektowane i zoptymalizowane z myślą o dwóch typach graczy: tych, którzy cenią sobie przede wszystkim najwyższą moc (seria M) oraz tych, którzy stawiają na mobilność, ale chcą jednocześnie korzystać z najnowszych technologii gamingowych (seria X). Przyjrzyjmy się tym dwóm seriom komputerów:

Seria X – dla tych, którzy są w ciągłym ruchu

Nowy Alienware x14 to świetna propozycja dla osób, które często się przemieszczają i poszukują wygody w przenoszeniu urządzenia. To najcieńszy laptop w ofercie Alienware, który został zaprojektowany z wykorzystaniem inteligentnej konstrukcji zawiasów. To dzięki niej komputer pochwalić się może prawdziwym bogactwem rozwiązań, począwszy od pakietu technologii chłodzenia Alienware Cryo-Tech, która optymalizuje wydajność termiczną, aż po pojemną baterię, która pozwala np. na 11 godzin odtwarzania wideo w jakości HD.

Alienware x14

Alienware x14 to pierwszy 14-calowy laptop z technologiami NVIDIA Advanced Optimus oraz G-SYNC. Dzięki nim czas pracy na baterii jest wydłużony nawet podczas najbardziej wciągających rozgrywek. Jest też jednocześnie pierwszym laptopem od Alienware, wykorzystującym porty typu C wyłącznie do ładowania. Pod obudową można znaleźć najnowsze procesory Intel® Core™ serii H, dwunastej generacji i wyjątkowe rozwiązanie zapobiegające przegrzewaniu: Element 31, a także układ graficzny Intel® Arc™ Graphics lub NVIDIA GeForce RTX 3060 z 7-fazową regulacją napięcia.

Dla graczy, którzy poszukują większych wyświetlaczy, Alienware proponuje unowocześnione modele: Alienware x15 R2 oraz Alienware x17 R2. Dodano do nich zupełnie nowy zestaw opcji graficznych z serii NVIDIA GeForce RTX™ 30, procesory Intel Core dwunastej generacji, szybszą pamięć (teraz działającą z prędkością do DDR5 6400Mhz) oraz oświetlenie AlienFX.

Seria M – ekstremalna wydajność na 17 calach

Alienware m17 R5 to najpotężniejszy 17-calowy laptop gamingowy z procesorem AMD, który zapewnia ekstremalną wydajność w grach. Alienware proponuje paletę rozwiązań AMD: procesory AMD Ryzen™ serii 6000, grafika AMD Radeon™ RX, technologię AMD FreeSync™ Premium, AMD SmartShift MAX, AMD Smart Access Memory, a także po raz pierwszy w laptopie – AMD SmartAccess Graphics. Dzięki nim, najnowsza wersja m17 zapewnia doskonałe połączenie technologii łączących sprzęt i oprogramowanie, które wspólnie zadbają o najlepsze wrażenia gamingowe.

Alienware m17 R5

O wysoką wydajność podczas długich maratonów dba tu technologia chłodzenia Alienware Cryo-Tech umożliwiająca m.in. chłodzenie komory parowej układu.

Alienware zaprezentował również model 15-calowy m15 R7, dostępny z procesorami AMD Ryzen lub Intel Core serii H dwunastej generacji, obsługującymi najnowsze karty graficzne NVIDIA GeForce RTX serii 30.

Cała rodzina laptopów Alienware została wyposażona w systemy Dolby Vision oraz Dolby Atmos, które zapewniają pełne spektrum wizualne i wciągający dźwięk przestrzenny. Niesamowita jasność, żywsze kolory, ostrzejszy kontrast, bogatsze detale oraz dźwięki, które otaczają z trójwymiarową precyzją. To wszystko sprawia, że mamy wrażenie rzeczywistej obecności w grze.

Monitor Alienware 34 Curved QD-OLED dla graczy

Z myślą o tych, którzy kochają gry wyścigowe, symulacyjne lub przygodowe, a także streamerach na Twitchu i twórcach treści, Alienware wprowadził pierwszy na świecie monitor do gier z Quantum Dot OLED. Monitor Alienware 34 Curved QD-OLED (AW3423DW) oferuje oszałamiającą wydajność kolorów, wysoką luminancję z krystalicznie czystym obrazem, zapewniając wciągające wrażenia gamingowe.

Monitor zaprojektowano zgodnie z nowym designem Legend 2.0. Posiada zakrzywiony panel 1800R. Wszystkim graczom oferuje płynną grafikę z szybkim czasem reakcji: 0,1 ms Gray to Gray; 175 Hz (natywnej) częstotliwości odświeżania i certyfikację NVIDIA G-SYNC® ULTIMATE. Twórcy treści i gier, którzy wymagają precyzyjnego odwzorowania kolorów, mogą skorzystać z trybu Creator Mode, który pozwala na wybór przestrzeni barw DCI-P3 (natywnej) i sRGB oraz umożliwia dostosowanie poziomów gamma.

Monitor sprawdzi się idealnie podczas maratonów gamingowych – redukuje szkodliwe emisje niebieskiego światła (certyfikat TUV system ComfortView Plus) i oferuje podświetlenie AlienFX, które można w pełni dostosować do własnych upodobań.

Monitor wyróżniono nagrodą CES Innovation Award.

Słuchawki gamingowe

Bezprzewodowe słuchawki Alienware Tri-Mode AW920H również zdobyły tytuł CES Innovation Award. Zapewniają świetny komfort podczas grania – pokryte są skórą, a nauszniki wykonane zostały z miękkiej pianki memory. Aktywna redukcja szumów, wciągający, wielowymiarowy dźwięk (system Dolby Atmos), zintegrowane przyciski dotykowe i wszechstronne możliwości podłączania urządzeń sprawiają, że ten zestaw słuchawkowy doskonale nadaje się do gier komputerowych i mobilnych, a także do słuchania muzyki oraz wielu innych zastosowań. Zaledwie 15 minut szybkiego ładowania zapewnia 6 godzin użytkowania, a pełne naładowanie umożliwia nawet do 55 godzin nieprzerwanych rozgrywek.

Mysz

Bezprzewodowa mysz gamingowa Alienware Tri-Mode AW720M ma nową, smuklejszą konstrukcję, trójwymiarowe, oburęczne uchwyty i, oczywiście, kultowe podświetlenie AlienFX RGB. Mysz jest bardzo lekka – waży jedynie 89 g i została wyposażona w czujnik optyczny nowej generacji o rozdzielczości 26 000 DPI wraz z magnetycznymi płytkami przycisków zapewniającymi wysoką wydajność, której można oczekiwać od myszy stworzonej dla graczy.

Nowa myszka wyposażona jest również w technologię pomiaru opóźnień systemowych NVIDIA Reflex. W praktyce oznacza to, że gdy komputer połączony jest z monitorem NVIDIA G-SYNC, działa ona z najniższymi możliwymi opóźnieniami systemowymi. Dodatkowo, posiada wiele trybów łączności oraz zgłoszoną do opatentowania, magnetyczną, zatrzaskową ładowarkę, która zapewnia do 15 godzin gry po 5-minutowym ładowaniu lub do 140 godzin gry po pełnym naładowaniu.

Więcej z tej kategorii