Jeszcze więcej mocy – nowe modele prestiżowych XPS’ów

Powered by

Jak najkrócej opisać serię XPS? E(X)termalnie mocne, (P)iękne i (S)tylowe. Linia XPS to topowy sprzęt Dell Technologies, a właśnie teraz producent wypuścił nowe odsłony laptopów 15- i 17-calowych oraz desktopa z serii XPS.

Zaczynając od laptopów, w kwestii wyglądu nie zmienia się wiele. Ekskluzywna linia XPS pozostaje przy prostej, stylowej obudowie z aluminium i włókna węglowego. Do tego błyszczące krawędzie, które dają stylowe wykończenie temu ultra wydajnemu i solidnemu sprzętowi.

W przypadku desktopa sprawa wygląda podobnie. Tutaj obudowa powstała z aluminium i stali, czyli Dell ponownie wybrał sprawdzone rozwiązanie zarówno w kwestii estetyki, jak i wytrzymałości. Ta seria najwyższą jakość wykonania po prostu ma w standardzie.

Warto jednak zwrócić uwagę na podzespoły nowych XPS-ów, bo tutaj dzieje się naprawdę dużo. W obu modelach laptopów oraz w desktopie znajdziemy najnowsze procesory Intel Core 13. generacji i przepotężne karty graficzne NVIDIA GeForce RTX 4000. Dostępne będą również GPU od Razera czy Intela oraz wcześniejsze generacje NVIDII. Topowa jednostka w XPS 15 to RTX 4070, w XPS 17 RTX 4080, zaś w desktopie, królowa wśród kart graficznych, czyli RTX 4090. Do tego stacjonarka od XPS ma opcję chłodzenia wodnego. Najmocniejsze konfiguracje pozwolą zatem nie tylko tworzyć bardzo zaawansowane projekty, ale będą też gotowe na gaming i to w naprawdę dobrym wydaniu.

Wracając na chwilę do nowych laptopów XPS, nie można nie wspomnieć o ich doskonałych wyświetlaczach. Tutaj jednak bez rewolucji czyli, jak dotychczas, po prostu najwyższa jakość. Do dyspozycji mamy takie rozdzielczości jak 4K Ultra HD w 17-calowym modelu czy 3.5K w 15 calach. Znajdziemy również ekrany dotykowe i z doskonałym odwzorowaniem kolorów 100% DCI-P3. Jest więc w czym wybierać, a w przypadku XPS nie ma złych wyborów.

Więcej z tej kategorii