Relacja z Minecraftowego eventu w salonie x-kom Reduta

Powered by

Nasze ciało redakcyjne ogłosiło event z udziałem Miszela (minecraftowego influencera). Wybrałem się z tej okazji do salonu x- kom w Reducie aby obejrzeć rozgrywkę w Minecraft prowadzoną przez influencera i jego fanów.

Pojedynek Miszela z fanami Minecraftu trwał trzy godziny. Zaczął się równo o trzynastej. Na wcześniejszych jego edycjach Miszel był obecny ciałem. Tym razem jednak tylko duchem co wpłynęło na frekwencję zwolenników Minecrafta w salonie x-kom. Większość fanów influencera również była obecna tylko duchem i wraz ze swoim mentorem grali na prywatnym serwerze udostępnionym przez organizatorów z domu.

Ci gracze, którzy zdecydowali się przybyć osobiście grali w Minecrafta na Dell G15 5520 i5-12500H/16GB/512/Win11 RTX3050 120Hz. Wygraną była spora zniżka na ten wysoce efektywny, gamingowy laptop. 

Ten laptop to prawdziwy Sub-Zero. System chłodzenia podczas rozgrzanych do czerwoności rozgrywek to jedno. A drugie, trzecie i czwarte? Budzący respekt procesor, szybka pamięć i bardzo mocna karta graficzna. Nieistotne czy wolicie e-sporty czy rozgrywkę single player. Ten gamingowy laptop dowiezie was gdziekolwiek się wybierzecie.

Foto: Dell G-Series G15 5000, model 5520

Salon x-kom nie samym jednak Minecraftem stoi, a kumata załoga obsługująca strefę gamingową oprócz pomocy młodszym i starszym graczom dysponuje ogromną wiedzą na temat szeroko pojętego gamingu. Zazwyczaj odbywają się tam turnieje FPP i Battle Royale. Jak ciężko nie zgadnąć najpopularniejszymi pozycjami są Counter Strike i Fortnite. W salonie x-kom ma nieformalną siedzibę załoga CS. W gablotach można podziwiać broń ASG z oryginalnymi skórkami z CS. Każdy komputer to inna gra, a stanowisk jest sporo. Znajdą dla siebie coś również fani strategii. W salonie można pograć w Cywilizację i Mankind.

Coś dla siebie znajdą również fani konsol. W salonie x-kom mamy trzy konsolowe stanowiska. Stacjonarne Nintendo Switch podpięte pod duży ekran. Co prawda z najmniejszą listą gier, bo na ostatniej generacji Nintendo jest tylko najnowsza Zelda. W przyszłości prawdopodobnie się to zmieni. Więcej gier jest przy stanowisku do najnowszego Playstation. Furorę robi spektakularny Spider-Man co do którego fani Xboxa muszą obejść się ze smakiem. Nic to jednak, bo katalog gier na Xboxa jest przy stanowisku Microsoft najbogatszy. To za sprawą podpiętego tam Game Passa.

Wygrani na pewno zacierają ręce na myśl o nagrodzie, a ja mam w głowie trailer do Baldur’s Gate 3, który wyświetlał się na monitorach marketingowych z trailerami w salonie. Oby ta gra wreszcie wyszła w całości i trafiła na najnowszą generację Xbox. Aby trafiła jako finalny produkt do użytkowników wszystkich trzech wiodących sprzętów. Tego sobie i wam serdecznie życzę. Wesołych Świąt. Mam nadzieję, że macie w co grać!

Więcej z tej kategorii