Tak można rozmawiać! Teraz calle są jak rozmowa na żywo

Powered by

Czy i Ty masz dość udawania, że rozmówca wygląda w kamerze dobrze, a tak naprawdę przypomina awatar z wczesnego Nintendo? Rozdzielczość HD nie oznacza jeszcze, że obraz będzie klarowny. Dopiero 4K czyni call realistycznym, a nagranie nią utrwalone produkcją z wysokiej półki. Porozmawiajmy o kamerze Dell 4K WB7022 i jej atutach.

Niepozorna, acz genialna

Jeśli oczekujesz wizualnych fajerwerków, poczekaj, aż zobaczysz obraz nagrany kamerą Dell 4K WB7022. Na obudowie ochów i achów nie uświadczysz. Konstrukcja ma klasyczny, stonowany, niewyszukany wręcz design, której trzon tworzy tubus zwieńczony obiektywem. Jego wymiary to 6.5 x 3.2 cm – można by rzec, że filigranowe! Technologiczna magia dzieje się w środku, w szeregu podzespołów.

To tam znajduje się soczewka, przysłona i duża matryca 4K CMOS Sony STARVIS (nie mylić ze Star Wars, choć efekt otrzymujemy kosmicznie dobry). Dalej producent umieścił mikroprocesor razem z obstawą. Spójrz tylko i powiedz, czy nazwałbyś tę kamerę topową i super-zaawansowaną?

Tymczasem Dell 4K WB7022 zachowuje skromność i klasę. Zdaje się, że nie szuka poklasku, nie szokuje, daleko jej do miana kontrowersyjnej konstrukcji. I w tym, moim skromnym zdaniem, dopatrywać się warto atutu. Nie jest to w końcu kamera dla graczy, lecz dla biznesu oraz dla ludzi świadomych tego, jak ważna jest klarowność obrazu w relacjach online.

W zestawie z kamerą jest także regulowany uchwyt pozwalający umieścić akcesorium nawet na szczycie bezramkowego monitora. I trzyma się fest!

Rozmowy w jakości 4K i HDR na dokładkę

Czy wiesz, że kamery w laptopach mają najczęściej kamery 1 Mpix (720p)? To nie pomyłka – ledwie 1 Megapiksel. Dell 4K WB7022 zostawia je wszystkie daleko w tyle, dysponując matrycą 8,3 Mpix. Różnica jest zatem ogromna – osiem razy więcej na korzyść produktu Dell. I nie ma problemu, by współpracowała z największymi systemami operacyjnymi – mam tu na myśli gigantów: Microsoft Windows oraz Apple MacOS. Producent zapewnia też pełną zgodność ze Skype, Teams, Zoom, Slack, Google Meets.

Podziałka 4K w kamerze internetowej przydaje się wtedy, gdy chcesz zrobić dobre wrażenie na ludziach obecnych po drugiej stronie. Chociaż nie. Tak sobie myślę, że wyrażenie: dobre wrażenie słabo oddaje potencjał kamery. Ty zrobisz piorunujące wrażenie, pokazując każdy detal dobrze skrojonej marynarki, bezbłędnie zapięte zapinki na mankietach i każdy inny element outfitu.

Co więcej, przy rozdzielczości 3840 x 2160 px odbiorcy mogą spokojnie posłużyć się ekranem 4K – monitorem lub telewizorem. Obraz nie pogorszy się wówczas nawet o krztynę. Ty wciąż prezentujesz się świetnie.

Wpływa też na to obecność trybu HDR. Fotografowie oraz filmowcy go uwielbiają, bo to właśnie on potrafi wydobyć głębię kolorów, podkreślić je, zmiękczyć oraz rozszerzyć tonację. Te wszystkie subtelne zabiegi sprawiają, że gdy znajdziesz się w niekorzystnym świetle (bo nie masz lampy, bo słońce okrył całun granatowych chmur), transmisja nie straci na jakości.

Na Twojej twarzy z kolei nie pojawią się nieestetyczne cienie. Te, które mogłyby sugerować zmęczenie, niewyspanie, stan chorobowy – sam wiesz, że ludzie potrafią sobie wiele dopowiedzieć. A to przecież tylko niekorzystne światło. HDR kładzie kres takim insynuacjom. Skupia się na Tobie, jak również na Twej garderobie.

To nie żart – bo w końcu po co ubieramy na rozmowy, narady, szkolenia i calle ładniejsze ciuchy? No właśnie po to, by dobrze się w nich prezentować. Musisz więc wiedzieć, że HDR kamery Dell 4K WB7022 wzbogacony został o redukcję szumów 3D/2D, co eliminuje rozmycia ruchomego obrazu.

Będąc ludźmi gestykulację mamy wpisaną w DNA – w oku kiepskiej kamery pojawi się smużenie i ziarno, lecz nigdy w obiektywie Dell 4K WB7022.

Wsparcie AI, by zawsze świetnie się prezentować

Co jeszcze podoba mi się w kamerze Dell 4K WB7022? Cenię ją za to, że wcale nie muszę siedzieć podczas transmisji w jednym miejscu. Mogę referować na stojąco, przesuwając się przy tym w lewo i w prawo. W tym czasie obraz nie straci na ostrości, nie rozmyje się, nie pogorszy.

W pogotowiu czekają algorytmy AI, obecne w technologii automatycznego kadrowania. One utrzymują uwagę na mnie, one dbają, bym zawsze był w centrum uwagi (nawet gdy odsunę się nieco na bok). Mało tego, pole widzenia podlega regulacji – Ty decydujesz, czy obiektyw ma uchwycić 65°, 78°, czy może 90°. Mając pod ręką pomoce w rodzaju tablicy, wybierz szerszy kąt, ale gdy liczą się tylko Ty i Twój głos, mniejszy kąt sprawdzi się idealnie.

Jakby i tego było mało, do dyspozycji masz 5-krotny zoom. To na wypadek, gdyby przyszło Ci pokazać szczegół na tablicy. Istotny szczegół, kluczowy wręcz dla przebiegu rozmów albo szkolenia.

Na webinary, szkolenia, kursy

W zasadzie opowiedziałem już o tym, gdzie przyda się Dell 4K WB7022. Krótko i zwięźle, ale jednak. Postanowiłem więc wrócić do tej materii, napisać parę słów więcej.

Żyjemy w tak dynamicznej rzeczywistości, w tak zmiennych i niestałych czasach, że nie ma innej opcji, jak tylko stale się rozwijać. Inwestycja w rozwój osobisty jest jedną z najlepszych, jaką możesz sobie zafundować. Pisałem już zresztą o tym w artykule: Czym tak naprawdę jest samodoskonalenie? Jak obudzić w sobie potrzebę rozwoju?

Tyle że tym razem to Ty stajesz się źródłem wiedzy. Jeśli tylko masz doświadczenie, wiedzę oraz chęć dzielenia się nimi, zorganizuj darmowy webinar, budując w ten sposób społeczność i bazę lead magnet.

Na podobnej zasadzie możesz rozpisać szkolenie i kurs (już płatne). Tylko pamiętaj, że poza charyzmą i umiejętnościami niezbędne jest mocne zaplecze technologiczne. Kiepski obraz, trzaski szumy, niedoświetlony kadr – to wszystko przemawia na Twoją niekorzyść. A jeśli pojawią się gdzieś uwagi krytyczne na temat jakości, trudno Ci będzie przekonać kolejne osoby do uiszczenia opłaty za wirtualne spotkanie z Tobą.

Pamiętaj również, że jeśli celujesz w klienta z zasobnym portfelem, po prostu musisz zachwycić go od pierwszej sekundy i udowodnić, że wart jesteś każdej wydanej złotówki.

Więcej z tej kategorii