Zaglądamy do katowickiego Spodka, gdzie trwa gamingowy turniej Intel Extreme Masters Katowice 2022.

25.02.22
Powered by

Turniej Intel Extreme Masters odbywa się w Katowicach już po raz 10. To impreza, która na stałe zajmuje jedno z najważniejszych miejsc w kalendarzu graczy z całego świata. W tym roku, po 2 latach przerwy, zmagania zawodników dopingować będzie w katowickim Spodku na żywo liczna widownia. Pula tegorocznych nagród jest oszałamiająca i wynosi 1,5 miliona dolarów, więc spodziewamy się gorących emocji!

Z okazji jubileuszu organizatorzy IEM Katowice stworzyli specjalną stronę, na której można poznać historię turnieju, śledzić aktualne rozgrywki czy poczytać o grach, które rządzą katowicką imprezą. W tym roku są to Counter-Strike: Global Offensive i StarCraft2. Organizatorzy zapowiedzieli także dodatkowe atrakcje, z turniejem Counter Strike: Global Offensive na czele, w którym zmierzą się ze sobą najlepsze drużyny ESL Pro Tour z całego świata. Oprócz tego, fani mogą wyczekiwać też starcia weteranów sceny StarCraft II, gdzie podczas finału jedna osoba zostanie ukoronowana tytułem Mistrza Świata.

Foto: pro.eslgaming

Kilka słów o historii IEM

Intel Extreme Masters wystartował w 2006 roku. To właśnie dzięki tej imprezie esport na stałe został związany z Intelem, a partnerstwo z ESL jest najdłuższą tego typu kooperacją w branży esportowej.

Od samego początku Intel bardzo mocno angażował się organizację wydarzenia. Jako partner technologiczny turniejów, dostarczał graczom najbardziej jakościowe komputery, pozwalające na prowadzenie rozgrywek w bezkompromisowej wydajności. Kibice odwiedzający katowicki Spodek mogli też zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi dla graczy, dzięki strefom gamingowym Intela.

Aby stworzyć spełniający wymagania profesjonalistów sprzęt, należy nieprzerwanie prowadzić z nimi szczery i otwarty dialog. Intel zyskał zaufanie profesjonalnych graczy nie tylko ze względu na wysoką jakość swoich produktów, ale także dzięki wypracowanemu wspólnie z ESL procesowi testowania nowych rozwiązań technologicznych w komputerach turniejowych. 

Proces ten rozpoczynają testy w samej siedzibie firmy Intel. Następnie komputery zbudowane na najnowszych podzespołach Intela wysyłane są do siedziby ESL, gdzie sprawdza się je w odpowiednio odwzorowanych warunkach turniejowych zarówno pod względem wydajności, jak i współpracy ze switchami i ustawieniami sieciowymi, z których korzysta się na turniejach IEM. Nie jest to jednak ostatni test, jaki przechodzą nowe maszyny – pojawiają się na testach przy okazji najbliższego turnieju z serii Intel Extreme Masters. Wówczas ESL zaprasza zawodników, aby ci raz jeszcze sprawdzili komputery w akcji i mieli szansę na wyrażenie swojej opinii. Dopiero po przejściu wszystkich wymienionych etapów testowania, nowe procesory wprowadzane są na kolejne turnieje z serii Intel Extreme Masters. 

Intel koncentruje się na wspieraniu innowacji technologicznych spełniających wymagania graczy w zakresie wielozadaniowości, wydajności czy overclockingu. Otwiera to zupełnie nowe możliwości pozwalające choćby bezproblemowo strumieniować swoją rozgrywkę lub tworzyć zaawansowane materiały wideo z gier. Intel współpracuje także z deweloperami i wydawcami gier w celu jak najlepszej optymalizacji ich tytułów dla komputerów PC.

Alienware Aurora R13 Desktop + akcesoria

Dążąc do zapewnienia zawodnikom Intel Extreme Masters najwyższej możliwej wydajności, w komputerach turniejowych zostały zainstalowane najnowsze procesory Intel Core 12. generacji Alder Lake. Zupełnie nowe podejście do projektowania procesorów zaowocowało ogromnym wzrostem wydajności, dzięki któremu nawet najbardziej wymagające gry działają płynnie w najlepszej jakości. Takie rozwiązanie ozwala drużynom esportowym na całym świecie skupiać się wyłącznie na własnej rozgrywce i walce o zwycięstwo. 

Zestawy komputerowe, na których mierzą się zawodnicy IEM w Katowicach, przechodzą najbardziej rygorystyczne testy niezawodności i wydajności. Jeśli zakończą je pomyślnie, otrzymują specjalny certyfikat IEM Certified, który jest gwarancją efektywności i bezawaryjności. Certyfikowane komputery są także dostępne w sprzedaży w ofercie partnerów Intel, aby gracze, którym zależy na rozgrywce najwyższej jakości mogli cieszyć się płynną rozgrywką w najnowszych grach, nie tylko tych esportowych. 

Zapraszamy do śledzenia zmagań zawodników podczas Intel Extreme Masters w Katowicach – na żywo lub online. Zapowiada się emocjonujący weekend!

Więcej z tej kategorii