Garść tytułów akcji z 2022, które musicie obadać!

Powered by

Zrobiliśmy dla was listę najgorętszych tytułów akcji z 2022 roku. Absolutne must see zanim wybije ostatnia dwunasta w tym roku!

Apex Legends lub Vampire: The Masquerade – Bloodhunt

Abyście mogli przetestować swoje gamingowe lapki i komputery osobiste w dynamicznych okolicznościach przyrody mamy dla was rekomendację dwóch strzelanek w formule battle royale.

Apex Legends to strzelanka FPP free to play (co oznacza, że można w nią grać za fryty). Akcja osadzona jest w settingu Titanfall. Mamy do czynienia z wyniszczonym wojną uniwersum w którym korporacje międzyplanetarne toczą ją z kolektywami mieszkańców. Ci drudzy byli przez lata przez nie drenowani. Klimat uniwersum to po troszę postapo, a trochę międzyplanetarne sci – fi z robotami i dizajnerskimi, futurystycznymi zbrojami. Stosunkowo nietypowym mykiem dla formuły battle royale jest możliwość wybierania gotowych postaci. Zazwyczaj w grach tego typu tworzy się je samemu. Pretty cool.

Jeżeli jednak wolicie mroczniejsze settingi to może wam przypaść do gustu Vampire: The Masquerade – Bloodhunt. To battle royale w uniwersum World of Darkness o którym wspominaliśmy tutaj. Gra również do ściągnięcia w formule free to play. Rzecz dzieje się w czeskiej Pradze podczas ważnych dla chronologii wydarzeń kanonu. Ma miejsce spotkanie, które kończy się wojną między wampirzymi frakcjami Carmarilli i anarchistów. Do zawieruchy dołącza czająca się w cieniu i zwalczająca wampiry Druga Inkwizycja. Jeżeli wybierzecie tę pozycję czekają was gonitwy i potyczki na dachach, w zaułkach i budynkach tego pięknego, zabytkowego miasta. Do dyspozycji dostajemy wampirze dyscypliny znane z papierowo – kostkowego systemu. Poza tym arsenał broni palnej i białej. Wygląda to naprawdę dobrze o ile nie przeszkadza wam fakt szczątkowej lub prawie żadnej fabuły. W obu grach istnieje setting i to wszystko. Fabuła w takich grach niestety jak zwykle traktowana jest po macoszemu.

Shadow Warrior 3

Znany i lubiany wśród gamerów najemnik Lo Wang to protagonista w tej grze. Polacy z Flying Wild Hog wskrzesili tego FPP znanego z drugiej połowy lat dziewięćdziesiątych. To już trzecia część tej krwawej łaźni. Jak widać po gameplayu wygląda to wszystko widowiskowo. Do czynienia mamy tu ze sporą ilością akcji typowej dla FPP, ale również sporo tu elementów platformowych. Brak jednak innych mechanik bardziej komplikujących rozgrywkę, przepraszam – rozrywkę. Fani docenią, a inni powiedzą, że seria stoi w miejscu, ale przecież można to samo zarzucić serii o której napiszę poniżej. Jeżeli ktoś lubi szlagiery do zdarcia zelówy to jest przecież jego osobista sprawa.

Halo Infinite

Złośliwi powiedzą, że ta zbroja to ordynarny ripoff Doom marynarza. No cóż, trochę tak to wygląda. Ten daszek dla niepoznaki, hehe. Seria jest znana rzeszom graczy na całym świecie. Setting? Sci – fi i walka z obcymi. Tylko tyle i aż tyle. Przeżyjecie sporo chwil walki dającej adrenalinę i dopaminę. Bawcie się dobrze.

Marvel’s Spider – Man

Człowieka pająka nie trzeba nikomu przedstawiać. Wydawnictwo ™ Semic ze swoimi tłumaczeniami klasyczków Marvela przetarło szlaki dla tego bohatera w Polsce. Ponadto co najmniej dwa seriale animowane. Sam pamiętam jak kupowałem oficjalne figurki w nineties. Gwoli ścisłości – mama kupowała. Podróże na pajęczynie pośród nowojorskich skyscrapperów? Borze liściasty, ale to jest sztos. Ta gra to hit też ze względu na pojedynki z barwnymi villainami. W moim osobistym odczuciu to jeden z najlepszych tytułów na tej liście. Pamiętajcie słowa wujka Bena. Z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność. Odpalajcie to na tych swoich lapkach!

A Plague Tale: Requiem

Last but not least. Czarny koń tego zestawienia. Gra akcji, która łączy skradankę z fabułą dramatu i kina moralnego niepokoju. Jakby tego było mało gra osadzona została w średniowiecznych realiach. Postawienie na relacje rodzeństwa próbującego przetrwać w ogarniętym wojenną pożogą i trawionym przez plagę kraju sprawia, że pulpowy Assassin’s Creed: Valhalla w którym niepiśmienni chłopi mają w kufrach notatki trochę się chowa.

Sequel dowozi nowe mechaniki. Mistyczne moce Huga połączonego z plagą robią naprawdę spore wrażenie. Amicia z kolei zaczyna korzystać z kuszy, a jej umiejętności walki i skrytobójczych technik wzrastają. To jest pozycja bardziej niż godna sprawdzenia.

A jeśli chcesz podkręć swoje wyniki i wrażenia

Aby zanurzyć się w najgorętszych tytułach roku i testować nasze top 5 potrzebujesz sprzętu, który zagwarantuje Ci wysokie tempo pracy i roz(g)rywki. Seria G15 marki Dell harmonijnie łączy w sobie funkcje innowacyjnego sprzętu do codziennej pracy i rozrywki z wydajnym laptopem do gamingu. Niezwykła moc, wydajność i chłodzenie na poziomie najlepszych laptopów w swojej klasie czynią z G15 wszechstronnego laptopa dla miłośników gier. Kupując go w grudniu i rejestrując swój zakup na stronie promocji Widowiskowa Roz(g)rywka otrzymasz voucher eBilet 300 PLN oraz 1 miesiąc Game-Pass.

Więcej z tej kategorii