Doja Cat i Girls Who Code wydały pierwszy w historii „kodowalny” teledysk

Powered by

Programowanie może wydawać się na początku straszne, ale co nie jest? Doja Cat razem z Girls Who Code stworzyły interaktywny teledysk do numeru “Woman”, który zmienia naukę CSS, Javascript i Python w zupełnie nowe doświadczenie. A to wszystko po to, by zainspirować kolejne pokolenie programistek.

“Woman” to kolejny singiel Doja Cat, który podbija świat. Numer ma już prawie 63 mln wyświetleń na YouTube, i tak jak w poprzednich teledyskach, występach i kreacjach scenicznych, raperka lubi rozwinąć dobry futurystyczny motyw. Tym razem jednak przeniosła go na zupełnie nowy poziom.

Artystka nawiązała współpracę z organizacją non-profit Girls Who Code, która chce popularyzować i zwiększać zainteresowanie programowaniem wśród dziewczyn. Razem stworzyły interaktywne doświadczenie, które określają pierwszym w historii “możliwym do zakodowania” wideo.

Naucz się kodować z DojaCode

Fani, którzy odwiedzą Dojacode.com, mogą zanurzyć się w świecie z teledysku “Woman” i spersonalizować zawartość wideo za pomocą podstawowych języków kodowania. Od zmiany stylizacji paznokci postaci, po kontrolowanie nieba, zgodnie z tym jak może aktualnie wyglądać w dowolnym mieście na całym świecie. DojaCode daje widzom możliwość wcielenia się w rolę reżysera teledysku, zmieniając kluczowe elementy kreatywne.

Źródło: Doja Code

Wszystko to osiąga się poprzez fizyczne pisanie w kodzie strony, przy użyciu wybranego języka programistycznego: CSS, Javascript lub Python. Oczywiście część programistyczna nie jest zbyt skomplikowana, jednak to doświadczenie może być ciekawym wprowadzeniem dla osób, które chcą zacząć kodować. Nam ta kolaboracja bardzo przypadła do gustu i czekamy na to, czym jeszcze zaskoczy nas młoda gwiazda.

Kim jest Doja Cat?

Od wiralowej ciekawostki po supergwiazdę wyróżnianą w “Time 100 Next” czy Billboard “2022 Women in Music Awards”.  Doja Cat jest obecnie jedną z najpopularniejszych artystek młodego pokolenia, która kształtuje branżę muzyczną i popkulturę, pozostając przy tym sobą – dziewczyną, która lubi grać ze swoimi fanami w gry wideo na Twitch’u czy publikować zabawne memy. Pomijając talent, to jest właśnie to co przyciąga do Doji. Dla swoich odbiorców jest dowodem na to, że na szczyt mogą dojść też dziwne dzieciaki. 

Jeśli interesują Cię inne eksperymenty twórcze, przeczytaj o XPS REVOLT by Brodka.

Więcej z tej kategorii