XPS Revolt by Brodka. Artystka zaprasza do współpracy cyfrowych twórców

Powered by

Rusza nowy ekscytujący projekt marek Dell i Intel EVO, w ramach którego jedna z najciekawszych artystek polskiej sceny muzycznej i nie tylko zaprasza cyfrowych twórców do swoistego artystycznego eksperymentu – konkursu „XPS REVOLT”.

W ramach projektu Brodka stworzy film, w którym wykorzysta 4 najlepsze prace nadesłane na konkurs przez twórców działających w nowych mediach. Może to być melodia, grafika, zdjęcie, wideo, efekt 3D lub typografia, w symboliczny sposób pokazująca idee piękna, wolności, mocy twórczej. Kampanię promocyjną konkursu inauguruje intrygujące artystyczne wideo, wymyślone i wyreżyserowane przez Brodkę wspólnie z Przemkiem Dzienisem, cenionym w branży reżyserem reklam i wideoklipów:

Na czym polega konkurs XPS REVOLT?

Konkurs „XPS REVOLT by Brodka” jest adresowany do wszystkich amatorów i profesjonalistów, którzy realizują się twórczo w cyfrowym świecie. Prace, ilustrujące czym dla uczestnika jest piękno, wolność, moc twórcza, można zgłaszać w 4 kategoriach: Dźwięk, Obraz, Ruch, Znak. W praktyce oznacza to: motyw muzyczny, grafikę, zdjęcie, kolaż, wideo, animację, efekt 3D czy typografię.

W każdym z 6 etapów konkursu jury pod przewodnictwem Brodki wyróżni 10 prac, których autorzy otrzymają płyty winylowe z autografem artystki.

Spośród wszystkich wyróżnionych zgłoszeń Brodka wybierze 4 najlepsze, których twórcy zostaną nagrodzeni laptopami Dell XPS 13 na platformie Intel EVO.

Co więcej, artystka włączy ich prace do swojej kolejnej autorskiej impresji wideo. Prace można zgłaszać na stronie xpsrevolt.pl , gdzie również znajdują się szczegółowe zasady konkursu.

Team kreatywny Brodki

Brodka to bardzo wszechstronna i utalentowana, wielokrotnie nagradzana artystka, znana szerszej publiczności przede wszystkim ze swojej aktywności muzycznej. Jej kolejne płyty zawsze są zaskoczeniem i w pewnym sensie zmieniają zasady gry. Perfekcjonistka zarówno w studiu jak i na planie, ogromną wagę przykłada do warstwy wizualnej swoich teledysków, które również sama reżyseruje. Jej wideoklip do pochodzącego z ostatniej płyty utworu “Game Change” otrzymał prestiżową nagrodę Berlin Music Video Awards. Natomiast teledysk „Annuszka”, wyreżyserowany przez nią wspólnie z Przemkiem Dzienisem dla Krzysztofa Zalewskiego, nagrodzono Fryderykiem 2021.

W projekcie „XPS Revolt” Brodka występuje w roli Dyrektor Kreatywnej, scenarzystki i reżyserki krótkiej impresji wideo, która ma w symboliczny sposób pokazać zjawiska wpływające na każdego twórcę, również digitalowego: piękno, wolność, moc twórczą. Kompletuje w tym celu wirtualny team kreatywny, który ciekawymi zgłoszeniami konkursowymi wzbogaci tę produkcję.

EVOteka – cyfrowa biblioteka twórczych inspiracji

Wszystkie wyróżnione prace konkursowe trafiać będą do specjalnej galerii na stronie xpsrevolt.pl. EVOteka ma być cyfrową biblioteką twórczych inspiracji nie tylko dla Brodki, ale również dla wszystkich uczestników konkursu.

Jak zauważa Katarzyna Przedpelska, CEE Marketing Manager w Intel Technology Poland: tematyka konkursu to nic innego jak przetłumaczenie na język sztuki trzech najważniejszych kryteriów dobrego laptopa, definiowanych przez Intel EVO: designu, mobilności i wydajności.

Brodka inspiruje Uzdalnionych

Kampania wpisuje się w długofalową strategię kontentową marki Dell, która chce towarzyszyć swoim użytkownikom na każdym etapie ich osobistego i zawodowego rozwoju. Szczególnie w obszarze szeroko rozumianego tworzenia, któremu to dedykowana jest najwyższa seria laptopów konsumenckich Dell XPS.

Projekt „XPS REVOLT by Brodka” będzie miał swój szerszy kontekst na naszej platformie – lifestylowym portalu Dell, dedykowanym użytkownikom laptopów, którzy realizują swoje zainteresowania, talenty i pasje zdalnie. W trakcie trwania kampanii będą tu publikowane wywiady z twórcami, materiały zza kulis i inne ciekawe treści dotyczące „XPS Revolt”. Bądźcie na bieżąco!

Weź udział lub dowiedz się więcej o projekcie XPS REVOLT by Brodka

Więcej z tej kategorii