Świadoma inwestycja czy nadzieja na szybki zysk – nagły wzrost cen na rynku Steam

Powered by

Od potwierdzenia premiery Counter-Strike 2 minęło zaledwie kilka tygodni, a ceny sporej ilości przedmiotów do CS GO już zdążyły pójść drastycznie w górę. Niektóre pozycje na rynku Steam podwoiły swoją wartość. Nie ma wśród nich najdroższych skinów czy skrzynek, chociaż te również zdrożały nawet o 20 czy 30%. A to wszystko w ciągu zaledwie kilkudziesięciu godzin od oficjalnej daty premiery.

Recoil Case miesięczny wzrost cen

Wszystko zaczęło się, gdy Valve opublikował materiały prezentujące świetny wygląd nowego wydania strzelanki. Nowe możliwości graficzne silnika Source 2 zachwyciły graczy. Wraz z mapami w znacznym stopniu wyładniały skiny do broni. Mogliśmy przekonać się o tym oglądając rozgrywki w wersji beta gry u wielu streamerów.

W połączeniu z zapewnieniem Valve, że aktualny ekwipunek graczy przejdzie do Counter-Strike 2, wszystko to przerodziło się w szaleństwo cen na rynku Steam. Faktycznie, w pewnym sensie skiny do broni nabierają większej wartości w środowisku stworzonym na nowym silniku, bo po prostu ładniej wyglądają. Pytanie tylko, czy ewentualne inwestycje graczy, okażą się opłacalne. Być może obecna ogromna ekscytacja środowiska gamingowego zelżeje do czasu premiery, a ceny wrócą do normy.

Aktualnie jednak wykresy na rynku Steam ciągle idą w górę i chyba nie zamierzają wystopować. Na pewno część graczy z uśmiechem patrzy teraz na swój ekwipunek w CS GO licząc zyski, a część pluje sobie w brodę, że nie kupiło skinów kilka dni wcześniej. Jak widać Valve potrafi wprowadzić spore zamieszanie, a to dopiero początek historii Counter-Strike 2.

Więcej z tej kategorii