Dell XPS – eXtra moc, Perfekcja, Styl

Powered by

Gdyby pobawić się w dekodowanie skrótu XPS, można by wyrazić to w trzech frazach: eXtra moc, Perfekcja, Styl. I choć nie wyczerpują one zasobu zalet XPS-ów, to trafnie streszczają wszystko co najważniejsze w tej naprawdę wyjątkowej linii laptopów.

Z czym zatem mamy do czynienia wybierając urządzenie z serii Dell XPS? Mówiąc krótko, laptopy XPS to sprzęt stworzony specjalnie dla twórców. Łączy on bardzo wysoką wydajność z niezwykle istotną dzisiaj mobilnością, a także stylowym, dopracowanym w każdym szczególe designem. Daje to serii XPS miano niekwestionowanego lidera oraz najczęściej nagradzanej linii laptopów konsumenckich Dell.

Dell XPS z najczęściej nagradzany w konkursach
Foto: Dell XPS 13 (9310)

Twórz bez granic

Robisz filmy albo zdjęcia? Może zajmujesz się projektowaniem 3D? Na to i wiele więcej XPS jest gotowy i chętny do współpracy. Laptopy z tej serii posiadają najmocniejsze podzespoły oraz innowacyjne oprogramowanie, w tym zaawansowany system chłodzenia, które pozwolą ci na wygodną, przyjemną i przede wszystkim płynną pracę nad twoimi najbardziej ambitnymi projektami. 

Gwarancją jakości jest standard Intel Evo, spełniany przez wszystkie urządzenia z serii Dell XPS. Najmocniejsze z nich potrafią oferować aż do 64GB pamięci RAM, wyświetlacz 4K Ultra HD+ i najlepsze karty graficzne NVIDIA.

Nowy standard ekranu

Najważniejszym i najdroższym komponentem każdego laptopa jest ekran. To właśnie na nim przede wszystkim skupiają się producenci sprzętu. Dell jest na tym polu zdecydowanym pionierem. Marka jako pierwsza zastosowała w 2015 roku standard wąskich ramek, wyznaczając tym samym nowe trendy dla całej branży. Oczywiście nie trzeba dodawać, że rozwiązanie to wprowadzono najpierw w serii XPS, gdzie nosi własną nazwę InfinityEdge.

Od tamtej pory Dell stale ulepsza swoje wyświetlacze, które należą do najbardziej zaawansowanych na rynku. W najnowszych modelach serii XPS wąską ramkę mamy ze wszystkich 4 stron, nawet na dole i nawet w wersji 2w1. W połączeniu z kolejnym przełomem, proporcjami 16:10, daje to zauważalnie większą powierzchnię ekranu w mniejszej obudowie.

Dell XPS z wąskim ekranem InfinityEdge
Foto: Dell XPS 15 (9500) z ekranem InfinityEdge 

Perfekcyjne wzornictwo

Oczywistym jest, że najważniejsze w laptopie są osiągi i odpowiedzialne za nie podzespoły. Do tego dobry software i mamy świetny sprzęt. XPS nie ma być jednak tylko świetny. Ma być wyjątkowy. Tutaj do gry wchodzą szczegóły, które niewidoczne na pierwszy rzut oka, razem tworzą „to coś”. 

XPS jest po prostu sexy. Tak jak dobrze skrojony garnitur czy ekskluzywne perfumy. Design laptopa rezygnuje ze zbędnych dodatków i wyszukanych ozdobników na rzecz eleganckiej w swej prostocie perfekcji. Wycinana w technologii CNC z jednego bloku aluminium obudowa, oprócz estetycznego wyglądu, zapewnia wysoką wytrzymałość. 

Dell XPS w dwóch wersjach kolorystycznych - czarnym i białym
Foto: Dell XPS 13 2w1 (9310)

Seria XPS występuje w dwóch wersjach kolorystycznych. Platynowo-srebrna obudowa została skontrastowana z czarnym karbonowym wnętrzem. Materiał użyty do tego celu jest niesamowicie wytrzymały, dlatego stosuje się go między innymi w przemyśle kosmicznym. 

Z kolei jaśniejszy „mroźny” odcień szarości uzupełniono wnętrzem w kolorze arktycznej bieli. Zostało ono wykonane ze specjalnej mieszanki tkanego włókna szklanego, nad którym inżynierowie Dell pracowali przez wiele miesięcy. Chodziło o to, aby osiągnąć trwały efekt, który nawet po latach nie zżółknie i nie odbarwi się. Będzie przy tym odporny na brud, odciski palców i zarysowania.

Dell XPS 13 w dwóch wersjach kolorystycznych
Foto: Dell XPS 13 2w1 (9310) wersje kolorystyczne

W trosce o planetę

Jakość i renoma laptopa super premium zobowiązują. Dlatego Dell bardzo poważnie podchodzi do idei zrównoważonego rozwoju. Marce szczególnie zależy na tym, aby użytkownik kupujący nie tani w końcu sprzęt z linii XPS, miał poczucie, że realnie przyczynia się do poprawy kondycji naszej planety. Producent skoncentrował się na wymagającym szczególnej troski obszarze – zanieczyszczeniu mórz i oceanów. 

Jak alarmują ekolodzy, jeśli światowe trendy związane z zanieczyszczaniem środowiska się utrzymają, do roku 2050 w morzach i oceanach będzie więcej plastiku niż ryb. Chcąc ograniczyć produkcję plastiku, a jednocześnie wykorzystać ten, który już zalega na wybrzeżach w postaci śmieci, opakowania laptopów z serii Dell XPS powstają poprzez recykling plastikowych odpadów zanieczyszczających morza i oceany.

Opakowanie Dell XPS z recyklingu leżące na piasku
Foto: Opakowanie Dell XPS

Laptop przyszłości

Wyznaczanie nowych standardów przez serię XPS tutaj się nie kończy. Na tegorocznych targach CES zaprezentowano zupełnie nowe oblicze tego laptopa w postaci świetnie ocenianego modelu XPS 13 Plus. Entuzjastycznych recenzji przysporzyły nowej 13-tce nie tylko rewelacyjny, wyjątkowo smukły wygląd i potężne podzespoły, ale unikalne rozwiązania, w których Dell znowu jest innowatorem rynku: funkcyjny pasek dotykowych przycisków pod ekranem i, uwaga… niewidoczny touchpad. 

XPS 13 Puls rzeczywiście prezentuje się tak, że od razu chciałoby się go mieć. Ale niestety, musimy na niego jeszcze trochę poczekać. Model ten będzie dostępny na polskim rynku nie wcześniej niż na przełomie maja i czerwca.

Wygraj XPS’a

Póki co, warto powalczyć o aktualnie dostępny model XPS 13, szczególnie jeśli jesteś cyfrowym twórcą. Dell, wspólnie z marką Intel, zaprosił tę grupę użytkowników do konkursu XPS Revolt, którego Dyrektor Artystyczną jest jedna z najbardziej charakterystycznych i oryginalnych artystek polskiej sceny (nie tylko) muzycznej – Brodka

Warto wziąć w nim udział co najmniej z dwóch powodów. Po pierwsze, aby dać się zauważyć i uczestniczyć w przedsięwzięciu sygnowanym przez Brodkę. Po drugie, aby wygrać laptopa Dell XPS 13 na platformie Intel EVO. Organizatorzy przewidzieli aż 4 takie nagrody dla zwycięzców.

Chcesz poznać lepiej serię laptopów XPS i wybrać model dla siebie? Zapraszamy na stronę Dell

Więcej z tej kategorii