Brodka w Tygodniku Agnieszki Szydłowskiej w newonce

8.02.22
Powered by

Tygodnik Agnieszki Szydłowskiej to audycja w Newonce.radio, w której rządzi kultura, czyli – cytując stronę programu – wszystko, bez czego nie ma człowieka. Prowadząca, chyba najbardziej znana dziennikarka kulturalna w kraju, podpowiada, co wartego uwagi dzieje się w świecie kultury i sztuki, co zobaczyć, przeczytać, obejrzeć. Zaprasza także do programu inspirujących twórców.

W piątek 4 lutego, gościnią Tygodnika Agnieszki Szydłowskiej była Brodka, ambasadorka projektu XPS Revolt by Brodka. Opowiedziała o swoim zaangażowaniu w konkurs dla cyfrowych twórców, podzieliła się pierwszymi wrażeniami z nadsyłanych prac. Podkreśliła, że siłą konkursu jest jego otwartość.

Fascynuje mnie, jak z niedostatku rodzi się forma, jak z błędu powstaje coś ciekawego. Często ludzie bez akademickiego zaplecza, zabierając się za pracę i tworzenie, mają niestandardowe i mega nietypowe pomysły, które są bardzo otwierające. Na takie zgłoszenia liczę

Brodka opowiedziała także o pomyśle na teaser, który w duecie z Przemkiem Dzienisem stworzyła dla projektu XPS Revolt. Podkreślała, że konkurs nie jest tylko dla uzdolnionych (choć na pewno uzdalnionych), chodzi w nim przede wszystkim o kreatywność, która przybiera bardzo różne formy. Manifestuje się w różnorodnych obszarach twórczości, tak jak i kategorie konkursowe XPS Revolt by Brodka, przekładające się w praktyce na: motyw muzyczny, grafikę, kolaż, wideo, efekt 3D, animację lub typografię. 

Brodka na zakończenie zaprosiła do nadsyłania prac, chcąc ośmielić wszystkich wątpiących w swoje siły:

Zmierzcie się z tym i spotkajmy się na tej twórczej drodze! Mam nadzieję, że coś fajnego z tego powstanie. 

Dla wszystkich, którzy nie zdążyli posłuchać audycji on air, program jest do odsłuchu na stronie newonce.

Materiały: Newonce

Sylwetkę Brodki artystki i eksperymentatorki przybliżamy we wpisie Artystka poszukująca. Kreatywne eksperymenty Brodki.

Więcej z tej kategorii