Jakie są najbardziej popularne zawody zdalne? Subiektywny wybór Podróżovanie

28.09.22
Powered by

Prezentujemy trzeci materiał wideo przygotowany dla Uzdalnionych przez Łukasza z duetu Podróżovanie. Znajdziecie w nim przegląd prac i zawodów będących idealnym wyborem dla tych, którzy chcą rozpocząć lub rozkręcić swoją przygodę z życiem w podróży.

Kasia i Łukasz, czyli Podróżovanie, mieszkają od 4 lat w swoim domu na kółkach. W kamperze mieszkają, pracują i mają swoje zdalne biuro. I przede wszystkim podróżują przez Europę. W pierwszym odcinku podzielili się z Uzdalnionymi sposobami na zorganizowanie mobilnego biura, a w drugim podpowiedziami, jak połączyć pracę zdalną i bycie w podróży.

Przeczytajcie i obejrzyjcie subiektywny przegląd zawodów dla cyfrowych nomadów

Influencer

Kasia i Łukasz są youtuberami. Co tydzień wrzucają filmiki na youtube, a pieniądze z reklam oraz współprac na tym kanale wystarczają im na pokrycie wszystkich kosztów związanych z podróżami i życiem. Zawód youtubera na pewno jest więc warty przemyślenia. W internecie znaleźć możemy mnóstwo porad na temat tego jak zacząć przygodę z youtubem, jak filmować itp. Influencerem jest też Instagramer czy Tiktoker. Instagram, a szczególnie Tiktok będą się prężnie rozwijać w kolejnych latach, warto więc pomyśleć nad tymi kanałami swojej aktywności.

Jeśli nie chcemy pokazywać siebie w social mediach, możemy znaleźć się po drugiej stronie tego biznesu, czyli być operatorem kamery czy fotografem. Albo retuszerem, czyli sprawiać, że zdjęcia na social media będą jeszcze bardziej atrakcyjne. Zlecenia w tych zawodach można brać właściwie z całego świata – wystarczy wrzucić ogłoszenie w języku angielskim na portalach branżowych.

Możemy też zająć się montażem filmów. Montażysta to zawód, na który jest ogromny popyt, a branża filmowa stale się rozwija. Kasia i Łukasz swoje materiały wrzucają montażyście na dropboxa (oczywiście można używać do tego innej chmury, np. google drive). Montażysta pobiera surowe materiały, które montuje i wysyła potem gotowy film.

Marketing

 Zawodem, który z powodzeniem można uprawiać zdalnie, jest wirtualny asystent, który odpowiada na maile swojego klienta, rozwiązuje jego bieżące problemy lub wykonuje research pod materiały video, książki etc. Możemy też być marketing freelancerem, czyli osobą, która zajmuje się szeroko pojętym marketingiem. Kolejny popularny zawód w pełni zdalny to copywriter lub content creator, czyli osoba pisząca teksty na blogi, newslettery, social media itp. Teksty copywriterom zlecają też mniejsze, ale i duże portale takie jak onet.pl czy wp.pl. Z pisaniem związana jest też praca transkrybenta, który przepisuje lub pisze dokumenty na zlecenie. Takie osoby potrzebne są też bardzo w branży podcastów, do przepisywania nagrań.

Informatyka

Grupą pełną zawodów zdalnych jest informatyka i programowanie. Jeśli jednak nie znamy języka programowania, możemy być np. administratorem baz danych, który manualnie wprowadza i panuje nad danymi, albo testerem gier lub oprogramowania. Popularną działalnością jest tworzenie stron internetowych – warto wtedy przejrzeć internet pod kątem przestarzałych stron www instytucji lub firm i zgłosić swoją usługę. Bardzo prężnie rozwijającą się branżą są sklepy internetowe, które często też potrzebują stworzenia lub ulepszenia swoich platform.

Edukacja

Jeśli znamy dobrze jakiś język, możemy być tłumaczem online. Albo nauczycielem języka prowadzącym zdalnie zajęcia. Możemy też tworzyć kursy internetowe, jeśli jesteśmy specjalistą w danej dziedzinie, i sprzedawać je sami lub za pośrednictwem przeznaczonych do tego platform sprzedażowo-promocyjnych.

To zaledwie część opcji, jakie mamy do wyboru, myśląc o pracy zdalnej. Bardzo ważne na tym rynku jest bycie na bieżąco, orientowanie się w trendach i poszukiwanie wiarygodnych źródeł informacji o pracy zdalnej, np. na platformie Uzdalnieni 🙂

Więcej z tej kategorii