Brodka łączy digitalowych twórców w futurystycznej kampanii Dell i Intel

Powered by

Już jest! Zupełnie nietuzinkowy, kreatywnie zaskakujący i nieoczywisty spot promocyjny laptopa Dell XPS na platformie Intel Evo, wyreżyserowany przez Brodkę! W tym niecodziennym video znalazły się prace laureatów konkursu XPS Revolt, które artystka połączyła w jedną, oryginalną całość. Zobacz piękno, wolność i moc twórczą w interpretacji niezależnych twórców pod przewodnictwem Brodki.

Projekt XPS Revolt by Brodka od początku zakładał ogromną wolność dla artystów, przestrzeń do ekspresji i sięgania po nowatorskie środki wyrazu. Takich właśnie twórców: ciekawych, abstrakcyjnych i nieoczywistych, artystka poszukiwała do swojego teamu kreatywnego. Otrzymała bowiem nie lada wyzwanie połączenia wielu prac, często zupełnie z innych światów, w jedną, nadzwyczajną całość.

Artystyczny eksperyment Brodki

Niemal do ostatniego dnia zmieniała się wizja i klarował pomysł spotu. To właśnie ten proces tworzenia, poszukiwania, zgody na popełnianie błędów i eksperymentowanie był tak bardzo pociągający. A efekt końcowy? Zawieszone w abstrakcyjnym cyberświecie video, w sposób syntetyczny i sci-fi’owy pokazuje 3 najważniejsze cechy laptopa Dell XPS na platformie Intel Evo.

Jak wspominała Brodka w wywiadzie dla naszego portalu to wyzwanie tak bardzo ją zaintrygowała, że przesądziła o jej udziale w kampanii.

„(…) ekscytujące jest to, że projekt jest autentycznym artystycznym eksperymentem. „Wciąga” w mój proces twórczy ludzi, których tak naprawdę nie znam, a których dopiero poznaję za pośrednictwem ich sztuki – prac zgłaszanych do konkursu. To że będziemy wspólnie tworzyć swego rodzaju kolaż różnych prac i różnych wrażliwości, jest w tym projekcie bardzo inspirujące. A do tego wszystko odbywa się zdalnie, za pośrednictwem (…) technologii.”

Sam konkurs cieszył się ogromną popularnością, a ilość zgłoszeń przeszła najśmielsze oczekiwania. Wybór tylko kilku finałowych dzieł, spośród ponad 1400 nadesłanych był wyjątkowo ciężkim zadaniem. Tym mocniej gratulujemy nagrodzonym twórcom: Aleksandrze Ołdak, Błażejowi Dolot, Witoldowi Gretzyngier oraz Pawłowi Giza.

Poziom zgłaszanych prac był tak wysoki, że organizatorzy konkursu, przedstawiciele marek Dell i Intel, postanowili docenić zaangażowanie twórców i przyznać nagrodę specjalną dla Alicji Wróblewicz, której motyw muzyczny również wszedł w skład finałowego spotu.

XPS Revolt w wydaniu Mariusza Przybylskiego

Projekt „XPS Revolt” ma swoją kontynuację w świecie mody. Do jego kolejnej odsłony marki Dell i Intel zaprosiły znanego polskiego projektanta Mariusza Przybylskiego. Zaprojektował on ekskluzywne etui na laptop 13”, inspirując się topową linią laptopów Dell XPS, opartą na platformie Intel Evo.

Również prace laureatów konkursu otrzymały nowy modowy kontekst. Mariusz Przybylski zaprojektował na ich podstawie artystyczny kolaż będący nadrukiem na streetwearowej bluzie jego autorstwa.

Termin, zasady oraz szczegółowa lista modeli objętych promocją dostępne są na stronie www.xpsrevolt.pl.Więcej z tej kategorii