Pierwsi zwycięzcy w konkursie XPS Revolt by Brodka!

4.02.22
Powered by

Za nami pierwszy etap konkursu XPS Revolt by Brodka, w którym wziąć udział może każdy, kto tworzy w nowych mediach.

Zainteresowanie pierwszym etapem eksperymentalnego projektu XPS Revolt by Brodka było ogromne. Na konkursową skrzynkę wpłynęło aż 297 zgłoszeń! W podziale na kategorie, zgłoszonych zostało 204 obrazów, 46 dźwięków i motywów muzycznych, 37 prac z kategorii ruch/wideo oraz 10 znaków/typografii.

Zdecydowana większość przesłanych propozycji była na bardzo wysokim poziomie kreatywnym i estetycznym, stąd wybór zwycięzców był nie lada wyzwaniem. Jury, pod przewodnictwem Brodki, wybrało 10 prac, które obejrzeć można w EVOtece. Przyjrzyjcie się kilku z nich z bliska:

Ivan Kharadzha “Ruch, piękno, moc twórcza”
Aleksandra Gigiel “Solaris”
Błażej Dolot “Empty Room”
Aleksandra Wojtaszczyk “Skamieliny”

Spośród zwycięskich 10 projektów z pierwszego etapu oraz z kolejnych, które przed nami, w finale konkursu Brodka wybierze 4 dzieła, które zostaną wplecione w eksperymentalne wideo tworzone przez artystkę dla projektu XPS Revolt. Sama Brodka podkreśla, że jest zaskoczona tak szerokim odzewem wśród cyfrowych twórców i przyznaje, że przesłane prace stają się dla niej niekiedy zaskakującą inspiracją do finalnego projektu. 

Na zwycięzców wszystkich etapów czekają płyty winylowe z autografem Brodki, a finaliści, poza udziałem w końcowym wideo, otrzymają laptopy Dell XPS 13 na platformie Intel EVO. Konkurs składa się z 6 etapów i trwa do 4 marca, a jego zasady i założenia znaleźć można na stronie projektu https://xpsrevolt.pl/.

Więcej z tej kategorii