Odwiedziliśmy pracownię Mariusza Przybylskiego, żeby zobaczyć jak powstawała kolekcja XPS Revolt

Powered by

Zlokalizowana w warszawskiej 19. Dzielnicy pracownia Mariusza Przybylskiego od razu budzi pozytywne skojarzenia. Połączona z butikiem projektanta, jest dokładnie taka jak jego moda: intrygująca, ale nie ostentacyjna, zaprojektowana z klasą, lecz bez zadęcia, dająca poczucie swobody i przestrzeń do kreatywnych poszukiwań. Odwiedzamy ją z kamerą, aby zajrzeć za kulisy projektu XPS Revolt, realizowanego w kolaboracji z markami Dell i Intel.

W ramach współpracy Przybylski zaprojektował etui na 13-calowe laptopy Dell oraz bluzę opatrzoną kolażem prac, które zdobyły nagrody główne w konkursie dla cyfrowych twórców XPS Revolt by Brodka. Oba przedmioty wchodzą w skład limitowanej kolekcji XPS Revolt i będzie je można zdobyć wyłącznie w specjalnej promocji Dell.

Moda dla twórców od Mariusza Przybylskiego

Obecny na rynku modowym od ponad 15 lat Mariusz Przybylski należy do najbardziej znanych polskich projektantów, nie tylko w kraju, ale i za granicą. Przez lata wypracował swój charakterystyczny, rozpoznawalny styl, bazujący na geometrycznych formach i czystych modernistycznych elementach, dzięki którym w nowatorski sposób łączy nowoczesność z ponadczasową klasyką. Znany jest z zamiłowania do skrajności, zestawiania ze sobą sprzecznych, na pozór nie pasujących elementów.

Mariusz Przybylski w swojej pracowni

Linia XPS to laptopy wyjątkowe, dedykowane twórcom, dlatego do współpracy przy ich promocji szukamy ludzi niekonwencjonalnych, pasujących do marki i produktu – mówi Magdalena Wyzińska, Partner Marketing Manager w Dell Technologies Poland. – Jak Brodka na scenie muzycznej, tak Mariusz Przybylski w modzie robi rzeczy unikalne. Przełamuje konwencje, wyznacza trendy. Inspiruje nie tylko swoją kreatywnością, ale także perfekcjonizmem w dbałości o każdy szczegół.

Efekt kolaboracji XPS Revolt by Mariusz Przybylski

Jak sam przyznaje, Mariusz Przybylski przykłada wielką wagę nie tylko do designu, ale również do jakości i funkcjonalności swoich projektów. Znany jest między innymi z doskonałego doboru materiałów oraz świetnie zaprojektowanych form.

Etui na 13-calowe laptopy Dell

– Moda ma być nie tylko piękna, ale również wygodna i użyteczna – mówi. – Z jednej strony powinna podkreślać indywidualny charakter i osobowość człowieka, a z drugiej pozwalać mu czuć się dobrze i swobodnie w ubraniach, które nosi.

Dlatego w projektach Przybylskiego zawsze punktem wyjścia jest człowiek. Jego osobowość, styl życia. Podobnie podszedł do tematu etui dla XPS-a, tyle że tym razem „ubierał” laptopa. Tu też zainspirował go charakter urządzenia: jego smukły design, wydajność, elastyczność, a przede wszystkim mobilność – fakt, że obecnie laptop jest nieodłącznym towarzyszem naszego zawodowego i prywatnego życia.

Projektant podszedł do tematu etui w charakterystyczny dla siebie sposób. Zestawił materiały i dodatki, które na co dzień nie funkcjonują razem. Pikowane body połączył z korkową wstawką i transparentną folią. Do tego dodał wydatny metalowy suwak i ręcznie pleciony brelok w kolorze neonowej zieleni. Powstało etui stylowe, ale solidne, odzwierciedlające charakter laptopa, ale też odpowiadające na potrzeby współczesnego mobilnego użytkownika.

Dodatkową atrakcją jest bluza z nietuzinkowym nadrukiem. Nie od początku była ona brana pod uwagę. Pomysł tak naprawdę pojawił się spontanicznie, podczas oglądania przez projektanta zwycięskich prac konkursu XPS Revolt by Brodka. Na tyle zachwyciły one Mariusza Przybylskiego, że postanowił stworzyć z nich swego rodzaju artystyczny kolaż.

Projekt bluzy XPS Revolt by Mariusz Przybylski

W połączeniu z nieoczywistą oversizową konstrukcją bluzy daje to świetny przykład ciekawej interdyscyplinarnej kolaboracji pomiędzy dojrzałym twórcą, młodymi talentami i dwoma innowacyjnymi markami. Weź udział w promocji Dell i zdobądź etui i/lub bluzę projektu Mariusza Przybylskiego na www.xpsrevolt.pl.

Bluza XPS Revolt by Mariusz Przybylski
Więcej z tej kategorii