Wielki finał XPS Revolt by Brodka – poznaj zwycięzców!

Powered by

To była ekscytująca podróż. Przez ostatnie siedem tygodni poznaliśmy setki, a nawet tysiące kreatywnych i zaskakujących prac oraz sylwetki niesamowicie utalentowanych twórców z różnych obszarów sztuki. Wszyscy oni walczyli o udział w niecodziennym eksperymencie twórczym Brodki. Przyszedł czas by poznać czterech zwycięzców. Ich prace zostaną wplecione w video Brodki, a autorzy otrzymają laptopy klasy premium Dell XPS 13 na platformie Intel EVO.

W XPS Revolt zgłoszone zostały aż 1403 prace. Zarówno ich ilość jak i poziom przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Akcja przyciągnęła ogromną społeczność twórców z dziedzin sztuk wizualnych, nowych mediów i muzyki. Prace przez nich zgłaszane ilustrowały ich wyobrażenie piękna, wolności i mocy twórczej. W każdym z 6 etapów konkursu Brodka wyróżniła 10 dzieł. Wszystkie je możesz zobaczyć w naszej wirtualnej bibliotece – EVOtece.  

Przestrzeń swobodnego wyrazu

Jednym z głównych celów projektu było stworzenie miejsca dla twórców, którzy szukają własnych środków ekspresji, a podczas tych poszukiwań mają odwagę popełniać błędy i eksperymentować. Od samego początku w zamyśle partnerów projektu było uczynienie zeń święta kreatywnej wolności, niepohamowanej ekspresji i dużej swobody.

Bardzo szybko okazało się, że zgłaszane są wyjątkowo kreatywne, niestandardowe i oryginalne prace, a każda z nich pokazuje inny kąt patrzenia na zadane tematy. Równie szybko przekonaliśmy się, że jednym z większych problemów będzie podjęcie decyzji, które spośród nich nagrodzić. Akcja udowodniła nam, że mamy ogromną rzeszę cyfrowych twórców grafiki, muzyki, video i 3D, którzy nie boją się używać różnych form wyrazu i sięgać po najnowsze technologie do ich realizacji.

XPS Revolt by Brodka

Z całą pewnością na tak duże zainteresowanie XPS Revolt miała wpływ postać samej dyrektorki artystycznej konkursu – Brodki. W końcu niecodziennie otrzymuje się szansę współtworzenia eksperymentalnego video z tak śmiałą w działaniu i nieszablonową artystką. Więcej o jej spojrzeniu na sztukę przeczytasz w wywiadzie, którego udzieliła dla naszego portalu.  

Koncept projektu XPS Revolt spodobał się Brodce między innymi dlatego, że jest nieoczywisty i wymagający. Zakłada stworzenie przez nią autorskiej impresji na temat piękna, wolności i mocy twórczej w kontekście nowych technologii, dostarczanych przez patronów projektu – marki Dell i Intel. Jednym z trudniejszych elementów jest fakt, że artystka musi uwzględnić w koncepcie i połączyć w całość prace zwycięzców konkursu. To duże wyzwanie, bo każda z nich stworzona jest inną techniką i w różnej stylistyce. I właśnie to tak bardzo pociągnęło Brodkę do objęcia tej roli.

Kreatywni, uzdalnieni, odnalezieni

Pełni ekscytacji czekamy na to, co przyniesie nam ten eksperyment. Dzisiaj już wiemy, że jego częścią staną się prace, które możecie zobaczyć poniżej. Ich zwycięzcom składamy ogromne gratulacje! Dotrzeć do tego miejsca i znaleźć się w wąskim gronie laureatów spośród prawie półtora tysiąca zgłoszonych prac to wyjątkowe osiągnięcie.

Aleksandra Ołdak “morphē”
Błażej Dolot “Empty Room”
Witold Gretzyngier “Infinite Possibilities”
Paweł Giza 

Każda z tych osób otrzyma również najlepsze na rynku narzędzie pracy dla cyfrowych twórców – laptop XPS 13 na platformie Intel Evo. To sprzęt, który został stworzony z myślą o nich. Łączy w sobie bardzo wysoką wydajność z dającą nieograniczoną wolność mobilnością, a wszystko to zamknięte w stylowej, dopracowanej w każdym szczególe, formie. Nic dziwnego, że seria XPS to niekwestionowany lider oraz najczęściej nagradzana linia laptopów konsumenckich Dell. Najmocniejsze z tych urządzeń potrafią oferować aż do 64GB pamięci RAM, wyświetlacz 4K Ultra HD+ i najlepsze karty graficzne NVIDIA.

Gwarancją najwyższej jakości laptopów Dell XPS jest standard Intel Evo. Laptop opatrzony tym oznaczeniem musi spełniać międzynarodowe restrykcje Intela, co daje użytkownikom pewność, że otrzymują produkt z górnej półki i że nie zawiedzie ich zarówno w codziennym, jak i zawodowo-profesjonalnym użytkowaniu.

Na tej samej maszynie, Dell XPS 13, Brodka pracuje nad finalnym dziełem. Czy technologia pomaga nam poszerzać horyzonty i formy artystycznej ekspresji? Przekonamy się już wkrótce!

Więcej z tej kategorii